english فارسی       صفحه اصلی     اخبار پایگاه    ارتباط با ما

تاریخچه
اخبار بیماری های جهان
دور جدید فعالیت های پایگاه
Skip Navigation Links Skip Navigation Links کارکنان
Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links اکنلو و جاذبه های اطراف آن
برنامه استراتژیک
گزارش عملکرد سالیانه
Skip Navigation Links

طغیان اوریون در آمریکا:

تعداد بیماران مبتلا به اوریون در منطقه دالاس در این هفته به 94 نفر افزایش یافته است. همزمان، موارد گزارش این بیماری در تگزاس مرکزی رو به افزایش است: 5 بیمار در منطقه تراویس و 2 مورد در منطقه هیز. کارشناسان بهداشت عمومی می گویند واکسن MMR راه توقف انتشار این بیماری است اما حتی اگر افراد واکسینه شده باشند ممکن است به اوریون مبتلا شوند. دلیل این موضوع آن است که واکسن MMR، 88 درصد اثربخشی دارد، به این معنی که در حدود 1 نفر از هر10 نفر واکسینه شده آنتی بادی ضد ویروس را در بدن خود تولید نمی کند.

اوریون، یک بیماری ویروسی است که معمولاً کودکان را مبتلا می‌کند. تظاهر اصلی و عمده این بیماری التهاب غده بناگوشی است، ولی ممکن است این عفونت به غده‌های دیگر، مانند لوزالمعده، مغز، بیضه و تخمدان هم گسترش یابد. این بیماری یک عفونت واگیردار است. علائم اوریون شامل سردرد، تب، تورم غدد لنفاوی، و آبریزش بینی و چشم است.

اوریون یک بیماری عفونی دوران کودکی است که بیشتر کودکان بالای دو سال را مبتلا می‌سازد. دوره کمون آن ۱۴ تا ۲۱ روز است. ممکن است یک یا دو روز پیش از شروع علائم عمده، کودک دچار بدحالی عمومی شود، سپس غدد بزاقی در ناحیه بناگوش و زیر چانه متورم می‌شوند، این علامت می‌تواند همراه تب دیده شود. تورم غدد بزاقی سبب درد هنگام بلعیدن می‌شود. اوریون یک بیماری کم خطر است، با این حال اگر قبل، در طی و یا بعد از تورم غدد بزاقی کودک دچار درد و سفتی گردن شود، علامت بروز مننژیت ناشی از اوریون است که می‌تواند خطرناک باشد.

کانال بیماری های عفونی نوپدید و بازپدید :

@EmergingInfDis

اطلاعات بیشتر:

http://keyetv.com/news/local/mumps-cases-on-the-rise-in-central-texas


من طاعون را انتخاب نکردم بلکه آن مرا انتخاب کرد!

مارسل بالتازار (1350-1286 شمسی)، موسس پایگاه