english فارسی       صفحه اصلی     اخبار پایگاه    ارتباط با ما

تاریخچه
اخبار بیماری های جهان
دور جدید فعالیت های پایگاه
Skip Navigation Links Skip Navigation Links کارکنان
Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links اکنلو و جاذبه های اطراف آن
برنامه استراتژیک
گزارش عملکرد سالیانه
Skip Navigation Links

لطفا برای مشاهده فیلم ها از مرورگرهای Mozilla Firefox یا Internet Explorer یا Google Chrome استفاده نمایید.در صورت دانلود فیلم ها، از همین مرورگرها در سیستم خود برای مشاهده فیلم ها استفاده نمایید.


ما و فرا زمینی ها: طاعون، اپیدمی و موجودات فضایی 1, 2, 3, 4

(آیا می‌توان رد‌پای برخی از فلج‌کننده‌ترین بلایا و بیماری‌های مسری بشر یعنی طاعون را تا تاریک‌ترین نقاط فضا دنبال کرد یا حتی آنها را به مداخله موجودات فرازمینی، ارتباط داد؟ در جریان مرگ سیاه در قرون وسطی، مشاهدات مردم حاکی از سفینه‌های برنزی است که غبار عجیبی را از خود ساطع می‌کردند. در سال ۲۰۱۱ ، یکی از دانشمندان ناسا، ریچارد هوور، مدارکی را منتشر کرد که حاکی از وجود حیات در سنگ‌های آسمانی بودند. آیا بیگانگان باستانی به کوچکی میکروب‌ها در شکل‌گیری تاریخ بشر نقش داشته‌اند؟). طاعون 1, 2

در این مستند به مرور پاندمی های طاعون در قرون گذشته و نحوه گسترش و کنترل طاعون پرداخته شده است.


طاعون  
در این مستند چنگیز خان، خونخوارترین جنگجوی جهان، از مغولستان تا چین را تحت سلطه می گیرد و یک امپراطوری تشکیل می دهد. چهل میلیون نفر به دست وی کشته می شوند، ولی در این زمان خونخوار بزرگ تری به نام طاعون در کمین بشریت نشسته بود. پا به پای مغول ها این بیماری به سرتاسر آسیا و اروپا نفوذ پیدا کرده و بزرگترین فاجعه ی بیولوژیکی تاریخ را رقم می زند.

طاعون


امپراطوری سنجاب‌ها  
«فرشاد افشین‌پور» فیلمساز مطرح گونه‌ی حیات‌وحش سینمای مستند ایران با این فیلم مستند به نمایش زندگی اعجاب‌انگیز سنجاب‌های زمینی در بستر طبیعت استان همدان و در حوالی پایگاه تحقیقاتی انستیتو پاستور ایران در اکنلو همدان می‌پردازد.
امپراطوری سنجاب‌ها

من طاعون را انتخاب نکردم بلکه آن مرا انتخاب کرد!

مارسل بالتازار (1350-1286 شمسی)، موسس پایگاه