english فارسی       صفحه اصلی     اخبار پایگاه    ارتباط با ما

تاریخچه
اخبار بیماری های جهان
دور جدید فعالیت های پایگاه
Skip Navigation Links Skip Navigation Links کارکنان
Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links اکنلو و جاذبه های اطراف آن
برنامه استراتژیک
گزارش عملکرد سالیانه
Skip Navigation Links

اپیدمی مننژیت در نیجریه ۲۷۰ قربانی گرفت:

شیوع بیماری مننژیت در نیجریه تقریبا 270 نفر را که بیشتر آنها کودک بودند، به کام مرگ برد. خانم اولوبومنی اوجو، رئیس مرکز کنترل بیماری های وزارت بهداشت عمومی نیجریه اعلام کرد که گسترش این بیماری طی پنج ماه اخیر موجب شد که فقط در 15 ایالت این کشور 269 تن کشته شوند.

وی با اعلام اینکه در حال حاضر یک هزار 828 مورد ابتلا به این بیماری در نیجریه شناسایی شده اند افزود: پنج استان بزرگ این کشور به قدری درگیر این بیماری هستند که با 154 مورد مرگ و یک هزار و 90 مورد ابتلا به این بیماری بیم آن می رود طی روزهای آینده تعداد تلفات این بیماری بیشتر نیز بشود.

از آنجایی که نیجریه در کمربند مننژیت جنوب صحرای آفریقا قرار دارد برنامه مفصل واکسیناسیون کودکان نیجریه ای برای این بیماری مدتی است که آغاز شده است. کشور همسایه نیجر نیز به همراه سنگال بیشترین مورد ابتلا این بیماری را دارند، به گونه ای که دفتر هماهنگ کننده امور بشردوستانه سازمان ملل سال گذشته با صدور بیانیه ای ضمن هشدار در مورد احتمال شیوع دور تازه مننژیت در نیجر اعلام کرده بود که برای جلوگیری از این مساله به میلیون ها دوز واکسن نیاز است.

در این بیانیه با استناد به برآورد مقام های بهداشتی نیجر عنوان شده بود که 3 میلیون و 200 هزار دوز واکسن مننژیت در صورت همه گیر شدن این بیماری در این کشور مورد نیاز است. این دوز مازاد در کنار ذخایر موجود به مقام های نیجر امکان می دهد 2 میلیون و 800 هزار نفر را در یکی از فقیرترین کشورهای کره خاکی ایمن کنند.

اطلاعات بیشتر:

http://www.dailymail.co.uk/wires/afp/article-4359742/Meningitis-outbreak-kills-nearly-270-Nigeria-officials.html


من طاعون را انتخاب نکردم بلکه آن مرا انتخاب کرد!

مارسل بالتازار (1350-1286 شمسی)، موسس پایگاه