english فارسی       صفحه اصلی     اخبار پایگاه    ارتباط با ما

تاریخچه
اخبار بیماری های جهان
دور جدید فعالیت های پایگاه
Skip Navigation Links Skip Navigation Links کارکنان
Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links اکنلو و جاذبه های اطراف آن
برنامه استراتژیک
گزارش عملکرد سالیانه
Skip Navigation Links

شیوع آبله میمون در نیجریه

از ۲۲ سپتامبر آبله میمونی در استان بیلسا آغاز و سپس در سایر بخش‌های نیجریه نیز منتشر شده است. موارد مشکوک بیماری به سرعت قرنطینه شدند و نمونه ویروس جهت تشخیص و تایید به سازمان بهداشت جهانی ارسال گردید.

مرکز ملی کنترل بیماریها نیز ۳۳ مورد از بیماری فوق را در ۷ استان تایید کرد. علاوه برآن ۵ نفر از افراد مبتلا نیز جان خود را از دست دادند. مرکز کنترل بیماریها ردیابی افراد بیمار را به عهده دارند. علاوه بر آن، مرکز عملیات اضطراری نیز جهت تشخیص و کنترل بیماری به همکاری آمده است.

عامل این بیماری از گروه ویروس‌های آبله بوده و اولین بار در میمون مشاهده شده است. اما در سایر حیوانات نظیر موش، رت و سنجاب نیز یافت می‌شود. این بیماری ابتدا در کنگو شایع شد و سپس در آفریقا گسترش یافت. علایم بیماری شامل تب، سردرد، درد بدن، تورم غدد، گلودرد و بثورات جلدی می باشد. این بیماری از طریق هوا نیز منتقل می‌شود و بسیار واگیردار است.

افراد بایستی از تماس با حیوانات تلف شده و ترشحات آنها جدا خودداری نمایند زیرا این ترشحات به شدت آلوده می‌باشد. دوره کمون بیماری 6 تا 16 روز است. علایم نیز از 14 تا 21 روز به طول می انجامد.

مقامات بهداشتی در کشور هشدار وضعیت قرمز را داده‌اند. تمام افراد مبتلا سریعا قرنطینه شده‌اند. همچنین به مردم در رابطه با مصرف گوشت میمون نیز هشدار داده شده است.

کانال بیماری های عفونی نوپدید و بازپدید :

@EmergingInfDis

اطلاعات بیشتر:

https://www.vanguardngr.com/2017/10/return-monkey-pox-ailment-no-cure-39-years/

من طاعون را انتخاب نکردم بلکه آن مرا انتخاب کرد!

مارسل بالتازار (1350-1286 شمسی)، موسس پایگاه