english فارسی       صفحه اصلی     اخبار پایگاه    ارتباط با ما

تاریخچه
اخبار بیماری های جهان
دور جدید فعالیت های پایگاه
Skip Navigation Links Skip Navigation Links کارکنان
Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links اکنلو و جاذبه های اطراف آن
برنامه استراتژیک
گزارش عملکرد سالیانه
Skip Navigation Links

وزیر بهداشت: ایران اقدامات بی نظیری در زمینه کنترل و پیشگیری از بیماری های نوپدید و بازپدید انجام داده است.

دکتر سیدحسن قاضی زاده هاشمی روز سه شنبه 19 بهمن ماه درآیین رونمایی از چند طرح تولیدی و تحقیقاتی در مجتمع انستیتو پاستور ایران افزود: امروز محققان و پژوهشگران کشور می توانند در استمرار جانفشانی ها و تلاش های مردم در دوران پیروزی انقلاب و هشت سال دفاع مقدس در عرصه علمی به خوبی نقش آفرینی کنند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به ستاوردهای علمی انقلاب و نظام اسلامی گفت: امروز به رغم بیماری های نوپدید درجهان، اقدامات ایران در پیشگیری و کنترل بسیاری از بیماری ها بی نظیر است. قاضی زاده هاشمی اظهار داشت: ایران در میان این کشورها اقدامات بی نظیری در زمینه کنترل و پیشگیری از بیماری های نوپدید و بازپدید انجام داده است.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه در سه سال اخیر علی‌رغم ظهور بیماری‌های نوپدید در دنیا شاخص‌های بهداشت و درمان در کشور ارتقاء یافته است، عنوان کرد: در حالی که بیماری‌هایی همچون سارس و ابولا و بیماری‌های واگیر در کشورهای پیرامون مشاهده می‌شود و مردم آن کشورها از این بیماری‌ها رنج می‌برند، خوشبختانه این بیماری‌ها در کشور ما کنترل شده است که باید به تمام تیم حوزه بهداشت و درمان تبریک گفت.

وی در عین حال تاکید کرد که برای توسعه طرح های علمی، تحقیقاتی و بهداشتی درمانی کشور، همکاری بیشتر دولت و مجلس ضروری است. وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی گفت: سرمایه گذاری در این بخش ها می تواند به ارتقای سلامت عمومی و خلق ثروت برای جامعه بینجامد.

وی اظهار داشت: اکنون به رغم اینکه دنیا شاهد بیماری های نوپدیدی است اما کشورما با تلاش محققان و پژوهشگران و تلاش عرصه سلامت از این بیماری ها مصون مانده است.

قاضی زاده هاشمی تاکید کرد: کسانیکه اکنون درآزمایشگاه ها برای رسیدن به فرمولی علمی، سلامت و نجات مردم از یک بیماری تلاش می کنند به اندازه افرادی که برای پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع از کشور تلاش کردند، موثر هستند.
من طاعون را انتخاب نکردم بلکه آن مرا انتخاب کرد!

مارسل بالتازار (1350-1286 شمسی)، موسس پایگاه