english فارسی       صفحه اصلی     اخبار پایگاه    ارتباط با ما

تاریخچه
اخبار بیماری های جهان
دور جدید فعالیت های پایگاه
Skip Navigation Links Skip Navigation Links کارکنان
Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links اکنلو و جاذبه های اطراف آن
برنامه استراتژیک
گزارش عملکرد سالیانه
Skip Navigation Links

استفاده از ویروس زیکا برای مقابله با تومور مغزی:

متخصصان سلامت در حال بررسی استفاده احتمالی از ویروس زیکا به عنوان سلاحی برای مقابله و از بین بردن سلول‌های تومور مغزی هستند. مرکز تحقیقات سرطان انگلیس اعلام کرد: ویروس زیکا را می‌توان به عنوان سلاحی برای مقابله با سلول‌های تومور مغزی استفاده کرد و این یافته می‌تواند به روش‌های درمانی جدید برای سرطان منجر شود. متخصصان علوم پزشکی در این مرکز انگلیسی قرار است در بررسی‌های خود تاثیر ویروس زیکا را روی سلول‌های تومور در موش‌ها ارزیابی کنند.

آلوده شدن به ویروس زیکا در دوران بارداری می‌تواند معلولیت‌های جدی را برای نوزاد به همراه داشته باشد و سلول‌های بنیادی در مغز جنین را مورد حمله قرار دهد اما از آنجایی که مغز افراد بزرگسال رشد کامل خود را داشته عفونت ناشی از ویروس زیکا در آنان به طور معمول با علائمی شبیه آنفلوآنزا همراه است. متخصصان معتقدند ویروس زیکا می‌تواند از سد خونی - مغزی عبور کرده و سلول‌های سرطانی را مورد هدف قرار دهد.

با این حال ویروس زیکا همچنان در نوزادان و کودکان نگرانی‌های جدی را به دنبال داشته و در حال حاضر تمرکز آزمایش‌های پزشکی بر آن است که اطلاعات بیشتری در مورد این ویروس و پیدا کردن روش‌های درمانی احتمالی جدید به دست آید. در مراحل اولیه تحقیق این تیم تخصصی در نظر دارد بررسی کند که چگونه ویروس زیکا سلول‌های بنیادی را مورد هدف قرار داده و در نتیجه نقطه شروعی را برای ارائه درمان‌های جدید ارائه کنند.

کانال بیماری های عفونی نوپدید و بازپدید :

@EmergingInfDis

اطلاعات بیشتر:

http://www.telegraph.co.uk/science/2017/05/18/could-zika-virus-hold-key-fighting-brain-tumoursمن طاعون را انتخاب نکردم بلکه آن مرا انتخاب کرد!

مارسل بالتازار (1350-1286 شمسی)، موسس پایگاه