english فارسی       صفحه اصلی     اخبار پایگاه    ارتباط با ما

تاریخچه
اخبار بیماری های جهان
دور جدید فعالیت های پایگاه
Skip Navigation Links Skip Navigation Links کارکنان
Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links اکنلو و جاذبه های اطراف آن
برنامه استراتژیک
گزارش عملکرد سالیانه
Skip Navigation Links

بازگشت ابولا به کنگو!

در 19 اردیبهشت (9 می)، مقامات بهداشتی جمهوری دموکراتیک کنگو از یک خوشه از بیماران با علائم ناشناخته از جمله خونریزی همراه با مرگ در منطقه Likati در شمال این کشور مطلع شدند. از تقریبا سه هفته پیش، نه مورد، از جمله دو مرگ، در این منطقه گزارش شده بود. هفت مورد هنوز در بیمارستان بستری هستند.

در 21 اردیبهشت (11 می)، وزارت بهداشت جمهوری دموکراتیک کنگو نتیجه آزمایش ملکولی یک نفر از پنج نمونه جمع آوری شده از موارد مشکوک را برای ویروس ابولا، سروتیپ زئیر، مثبت اعلام نمود. نتایج آزمایش سایر نمونه ها هنوز مشخص نشده است.

در حال حاضر 10 مورد مشکوک، 1 مورد تایید شده و 3 مرگ و میر در بیماران گزارش شده است. بیمار اول (و احتمالا مورد شاخص)، یک مرد 45 ساله بوده است که شروع علائم در او 3 هفته پیش (22 آوریل) بوده است و متوفی در بدو ورود به مرکز بهداشت علائم هماچوری، خونریزی از بینی، اسهال خونی، و هماتمز داشته است. دو تماس از این مورد در حال پی گیری می باشد: کسی که مراقبت از او را در طول انتقال به مرکز مراقبت های بهداشتی درمانی به عهده داشته است و بعد از آن با بروز علائم مشابه فوت کرده است، و یک راننده موتور (فوت شده) که بیمار را به مرکز بهداشتی درمانی منتقل کرده است. 25 تماس تحت پیگیری است.

کانال بیماری های عفونی نوپدید و بازپدید :

@EmergingInfDis

اطلاعات بیشتر:

http://www.digitaljournal.com/life/health/who-two-more-cases-of-ebola-virus-identified-in-dr-congo/article/492534

من طاعون را انتخاب نکردم بلکه آن مرا انتخاب کرد!

مارسل بالتازار (1350-1286 شمسی)، موسس پایگاه