english فارسی       صفحه اصلی     اخبار پایگاه    ارتباط با ما

تاریخچه
اخبار بیماری های جهان
دور جدید فعالیت های پایگاه
Skip Navigation Links Skip Navigation Links کارکنان
Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links اکنلو و جاذبه های اطراف آن
برنامه استراتژیک
گزارش عملکرد سالیانه
Skip Navigation Links

ساخت دستگاهی به جای سرنگ برای واکسیناسیون

محققان در دانشگاه کالیفرنیا، برکلی موفق به طراحی و توسعه یک دستگاه به اندازه قرص شدند که همانند سرنگ واکسیناسیون عمل می‌کند. این دستگاه کوچک که MucoJet نام دارد، در داخل دهان(گونه) قرار گرفته و مواد واکسن را بدون نیاز به سوزن منتشر می‌کند.

MucoJet یک سیلندر 15 میلی‌متری با یک لامپ 7 میلی‌متری در انتهای آن بوده و نحوه استفاده از آن کمی مانند شکاندن یک "نوار شب رنگ" (glowstick) است. برای استفاده از این دستگاه کوچک کافی است تا بیمار به آرامی یک غشاء نازک که دو محفظه آب و سوخت شیمیایی خشک متشکل از اسید سیتریک و جوش شیرین را از یکدیگر جدا می‌کند فشار داده و سبب ترک خوردن آن شود. هنگامی که این دو با یکدیگر مخلوط شدند، از ترکیب آنها فشاری ایجاد خواهد شد که به پیستون در سیلندر فشار آورده که این فشار به یک مخزن کوچک از واکسن در انتهای دیگر کپسول منتقل شده و از طریق یک نازل کوچک منتشر می‌شود.

محققان برای اولین بار سیستم جدید خود را با استفاده از بافت گونه خوک‌ها در آزمایشگاه مورد آزمایش قرار دادند. محققان این پژوهش همچنین این فناوری را بر روی خرگوش زنده آزمایش کرده و در گام بعدی قصد دارند تا آن را بر روی حیوانات بزرگتر آزمایش کنند. آنها تخمین زدند که با وجود توسعه این فناوری جدید، 5 تا 10 سال دیگر نیز باید از سوزن برای تزریق واکسن استفاده کرد.

اطلاعات بیشتر:

http://stm.sciencemag.org/content/9/380/eaaf6413من طاعون را انتخاب نکردم بلکه آن مرا انتخاب کرد!

مارسل بالتازار (1350-1286 شمسی)، موسس پایگاه