english فارسی       صفحه اصلی     اخبار پایگاه    ارتباط با ما

تاریخچه
اخبار بیماری های جهان
دور جدید فعالیت های پایگاه
Skip Navigation Links Skip Navigation Links کارکنان
Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links اکنلو و جاذبه های اطراف آن
برنامه استراتژیک
گزارش عملکرد سالیانه
Skip Navigation Links

آزمون تشخیص سریع عفونت های تنفسی ویروسی:

متاسفانه در بسیاری از مبتلایان به عفونت های تنفسی، این که آیا تجویز آنتی بیوتیک لازم است یا نه، هنوز مورد تردید است. اخیرا محققان مرکز بهداشت دورهام ادعا کرده اند که پروتئین هایی راشناسایی کرده اند که می توانند برای گفتن این که آیا عامل عفونت ویروس است یا نه، مورد استفاده قرار گیرند. در این مطالعه، یافتن مقدار مشخصی از پروتئین های هدف در ترشحات بینی و گلوی ملتهب بیماران، تا 86 درصد در تایید عفونت ویروسی دقت داشت. توماس بروک، سرپرست این مطالعه و کارشناس تکنولوژی تشخیصی در دوک می گوید:"در گذشته، علوم روی تشخیص پاتوژنی که فرد را آلوده می کردمتمرکز بودند و این کار از طریق گرفتن نمونه خون انجام می شد. رویکرد متفاوت ما در این است که به نحو دیگری دنبال عفونت می گردیم. به جای گشتن به دنبال پاتوژن، ما پاسخ دهی فردی به پاتوژن را بررسی کرده ایم."

محققان در این مطالعه 88 بزرگسال سالم را به ویروس های شایع سرماخوردگی و آنفلوانزا آلوده کردند. سپس نمونه های گرفته شده از ترشحات بینی داوطلبان را جمع آوری کردند. برخی از شرکت کنندگان در مطالعه بیمار نشدند؛ اما آنهایی که بیمار شدند، 25 نوع پروتئین خاص در ترشحات بینی خود داشتند. محققان معتقدند که یافته های آنها می تواند به دستیابی به آزمون سریع و غیرتهاجمی برای عفونت های مجاری تنفسی فوقانی منجر شود. محقق دیگر، دکتر جوفری جینزبرگ، سرپرست مرکز پزشکی ژنومیک دوک می گوید:"روزانه افراد زیادی با علایم عفونت های تنفسی فوقانی کار خود را رها کرده و به بخش های اورژانس مراجعه می کنند. جستجوی این پروتئین ها می تواند راه ساده و ارزان قیمتی در اختیار قرار دهد که بتوانیم با کمک آن تشخیص دهیم یک عفونت ویروسی است یا نه. تشخیص سریع ویروسی بودن عفونت های تنفسی، به محدود کردن موارد غیرضروری تجویز آنتی بیوتیک کمک قابل توجهی خواهد کرد."

اطلاعات بیشتر:

http://www.genengnews.com/gen-news-highlights/dont-sniff-at-mucus-proteomics-or-youll-blow-chance-to-confirm-viral-infection/81253948
من طاعون را انتخاب نکردم بلکه آن مرا انتخاب کرد!

مارسل بالتازار (1350-1286 شمسی)، موسس پایگاه