english فارسی       صفحه اصلی     اخبار پایگاه    ارتباط با ما

تاریخچه
اخبار بیماری های جهان
دور جدید فعالیت های پایگاه
Skip Navigation Links Skip Navigation Links کارکنان
Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links اکنلو و جاذبه های اطراف آن
برنامه استراتژیک
گزارش عملکرد سالیانه
Skip Navigation Links

تشخیص سریع‌تر باکتری‌ها جان انسان‌ها را نجات می‌دهد

محققان دانشگاه ایالتی میشیگان روشی را برای تشخیص سریع‌تر باکتری‌های عامل بیماری ابداع کردند که امکان نجات جان بیماران را برای پزشکان فراهم می‌کند.

این راهکار جدید که In-Dx نام دارد، در واقع یک سیستم تشخیصی مولکولی است که امکان شناسایی باکتری‌های خطرناک مانند E-coli را از طریق آزمایش خون، ادرار، بزاق، زخم، مدفوع یا مایع نخاعی در مدتی کمتر از دو ساعت فراهم می‌کند.

بیش از یک سال است که آزمایشات کلینیکی با استفاده از شیوه تشخیص In-Dx انجام می‌شود و نتایج اولیه، امیدبخش آینده درخشانی برای این شیوه تشخیص باکتری است. در این آزمایشات که با استفاده از 300 نمونه گرفته شده از بیماران آلوده به انواع مختلف باکتری‌ها انجام شده‌اند، تقریبا در 80 درصد موارد، باکتری موردنظر به درستی شناسایی شده است. ظاهرا نمونه‌های ادرار و زخم دقیق ترین و سریع‌ترین نتایج را به دست می‌دهند.

یکی از عوارض اصلی که در ابتدای راه توسعه این شیوه تشخیص موردنظر محققان بوده است، تشخیص به هنگام آلودگی Sepsis است؛ زیرا مبتلایان به این عارضه برای درمان آن تنها چندساعت زمان در اختیار دارند و در حال حاضر سالانه چند میلیون نفر در سراسر جهان به دلیل مدت طولانی فرآیند تشخیص این عارضه، جان خود را از دست می‌دهند.

اطلاعات بیشتر:

http://msutoday.msu.edu/news/2017/faster-way-of-detecting-bacteria-could-save-your-life/


من طاعون را انتخاب نکردم بلکه آن مرا انتخاب کرد!

مارسل بالتازار (1350-1286 شمسی)، موسس پایگاه