english فارسی       صفحه اصلی     اخبار پایگاه    ارتباط با ما

تاریخچه
اخبار بیماری های جهان
دور جدید فعالیت های پایگاه
Skip Navigation Links Skip Navigation Links کارکنان
Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links اکنلو و جاذبه های اطراف آن
برنامه استراتژیک
گزارش عملکرد سالیانه
Skip Navigation Links

مبارزه با مالاریا با وجود تغییر رهبران جهان!

بیل گیتس و ری چمبرز، هنگامی که مسئله مبارزه با مالاریا مطرح است، هم الهام‌بخش هستند و هم ابراز نگرانی می‌کنند؛ در حالی که پیروزی در این مبارزه دست یافتنی به نظر می رسد، آیا رهبران جدید به ریشه‌کن کردن نهایی این بیماری متعهد خواهند ماند یا نه؟

گیتس و چمبرز در مصاحبه‌هایی اختصاصی در داووس سوئیس به بلاتکلیفی‌ها در میانه تغییرات رهبری در ایالات متحده و سازمان ملل و سازمان‌های وابسته به آن و اینکه این تغییرات چه پیامدهایی از لحاظ تامین مالی و تعهدات برای بهداشت جهانی خواهد داشت، اشاره کردند.

چمبرز، نماینده ویژه سازمان ملل برای مالاریا گفت: «معلوم نیست با شروع ریاست‌جمهوری ترامپ چه رخ می‌دهد؟ ما اطمینان نداریم که چه پیش می‌آید؟»

چمبرز گفت که کاهش‌ها در میزان مرگ و عفونت‌ها به خاطر این انگل منتقل‌شونده بوسیله پشه‌ها در ۱۵ سال گذشته «یکی از بزرگترین موفقیت‌ها در تاریخ بهداشت عمومی» هستند.

و گیتس که بنیاد او و همسرش، ملیندا، اهدای اعتبارات مالی فراوانی را برای طرح‌های بهداشت جهانی متعهد شده است، گفت جهان هیچگاه این قدر به پایان دادن به مالاریا «برای یک بار و همیشه» نزدیک نبوده است.

اطلاعات بیشتر:

http://www.huffingtonpost.com/entry/malaria-advocates-are-worried-about-eradication-funding-under-president-trump_us_58823c47e4b096b4a2314965
من طاعون را انتخاب نکردم بلکه آن مرا انتخاب کرد!

مارسل بالتازار (1350-1286 شمسی)، موسس پایگاه