english فارسی       صفحه اصلی     اخبار پایگاه    ارتباط با ما

تاریخچه
اخبار بیماری های جهان
دور جدید فعالیت های پایگاه
Skip Navigation Links Skip Navigation Links کارکنان
Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links اکنلو و جاذبه های اطراف آن
برنامه استراتژیک
گزارش عملکرد سالیانه
Skip Navigation Links

وحشت در الجزایر با شیوع وبا:

وزارت بهداشت الجزایر در پی انتشار اخباری مبنی بر شیوع بیماری وبا در برخی استان‌های نزدیک پایتخت و وحشت مردم، اعلام کرد که اوضاع تحت کنترل است و دلیلی برای نگرانی وجود ندارد.«جمال فورار» مدیر پیشگیری وزارت بهداشت الجزایر گفت که مواردی که درباره ابتلا به وبا در چهار استان «البلیده»، «تیپازه»، «البویره» و «الجزیره» گزارش شده، انگشت شمار بوده و اوضاع تحت کنترل است.

وی افزود: بر اساس اعلام «انیستیتو پاستور» الجزایر، از 88 مورد مشکوک، 41 مورد ابتلا به وبا اثبات شده و اکنون دلیلی برای نگرانی و اعلام حالت فوق‎العاده در کشور وجود ندارد. بیماری وبا به دلیل استفاده از آب نیست، اما مردم باید نظافت را رعایت کنند و میوه و سبزیجات و همچنان دستان خود را خوب بشویند.در حالی که برخی در شبکه‎های اجتماعی اصرار داشتند، شیوع وبا در الجزایر را ناشی از آب‌آشامیدنی آلوده نسبت دهند و بگویند، آب لوله‌کشی‎ها سالم نیست، «زبیر حراث » مدیرکل انیستیتو پاستور الجزایر گفت که آزمایش‎های انجام شده نشان داده که به دلیل رعایت نکردن نظافت در برخی مواد مصرفی، بیماری وبا شیوع یافته و هیچ ربطی به آب آشامیدنی لوله‌کشی‎ها ندارد.

وزارت بهداشت الجزایر تاکنون شمار مبتلایان به وبا را 41 نفر و شمار فوتی‎ها در اثر این بیماری را یک نفر اعلام کرده است. بر اساس اعلام مسئولان وزارت بهداشت الجزایر، استان البلیده، بیشترین آمار ابتلا را به این بیماری داشته که بر اساس گزارش‌های موجود، 22 نفر در این استان به وبا مبتلا شده‎اند.آمارهای غیررسمی حاکی از آن است که این روزها آمار مراجعه مردم به بیمارستان‌ها افزایش یافته است. شبکه الجزایری «البلاد» به نقل از منابعی در بیمارستان بوفاریک نوشت: شمار مبتلایان به بیش از 100 نفر رسیده است.

کانال بیماری های عفونی نوپدید و بازپدید :

@EmergingInfDis

اطلاعات بیشتر:

http://l1l.ir/5c8v

من طاعون را انتخاب نکردم بلکه آن مرا انتخاب کرد!

مارسل بالتازار (1350-1286 شمسی)، موسس پایگاه