english فارسی       صفحه اصلی     اخبار پایگاه    ارتباط با ما

تاریخچه
اخبار بیماری های جهان
دور جدید فعالیت های پایگاه
Skip Navigation Links Skip Navigation Links کارکنان
Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links اکنلو و جاذبه های اطراف آن
برنامه استراتژیک
گزارش عملکرد سالیانه
Skip Navigation Links

مخالفت والدین آمریکایی با واکسیناسیون فرزندانشان دردسرساز شد

مخالفت والدین کودکان در کارولینای شمالی با واکسیناسیون فرزندانشان به دلایل مذهبی یا نگرانی از واکنش به انواع واکسن ها باعث شد تا بدترین شیوع بیماری آبله مرغان طی 20 سال اخیر در این ایالت آمریکا رقم بخورد.

به گزارش هیل، مخالفت خانواده های برخی دانش آموزان مدرسه ای در کارولینای شمالی با واکسیناسیون موجب شد تا جمعه گذشته 39 مورد ابتلا به بیماری آبله مرغان در این مدرسه اعلام شود که بدترین شیوع این بیماری در این ایالت از 20 سال پیش تاکنون است.

روزنامه واشنگتن پست نیز گزارش داد که مدرسه اشویل ولدورف یکی از بالاترین میزان معافیت های مذهبی برای واکسیناسیون بچه ها را دارا می باشد. تارنمای سیتیزن تایمز نیز اعلام کرد در سال تحصیلی 2018-2017 از بین 152 دانش آموز این مدرسه 110 نفر واکسن نزده اند. این در حالی است که مقررات تعیین شده در کارولینای شمالی خانواده ها را ملزم می سازد که طرح ایمن سازی در برابر بیماری هایی همچون آبله مرغان برای تمامی دانش آموزان اجرایی شود اما در این راستا معافیت هایی درنظر گرفته شده که از جمله می توان به معافیت های مربوط به مذهب دانش آموزان و یا توصیه پزشکان به نزدن واکسن اشاره کرد.

یک پزشک در کارولینای شمالی در این رابطه گفت: ما می خواهیم اعلام کنیم که واکسیناسیون بهترین ابزار محافظت در برابر بیماری آبله مرغان است. زمانیکه شاهد شمار زیادی از کودکان و بزرگسالانی هستیم که واکسینه نشده اند، به این مسئله می رسیم که بیماری هایی همچون آبله مرغان می تواند به راحتی در سراسر بخش های مختلف جامعه شیوع پیدا کند.

واکسیناسیون بیماری ها در بیشتر مذاهب جهان امری ممنوع نیست اما بیشتر والدین آمریکایی به دلیل انتشار اطلاعات نادرست در مورد کاربردهای واکسیناسیون، در مورد واکنش های نامطلوب فرزندانشان به انواع واکسن ها نگرانی هایی دارند.

در حالیکه ممکن است در برخی از واکسن ها کودکان واکنش های حساسیت زا از خود بروز دهند اما جوامع پزشکی اکثر این نگرانی ها را رد کرده اند و سازمان بهداشت جهانی نیز افراد را به واکسن زدن تشویق کرده است.

کانال بیماری های عفونی نوپدید و بازپدید :

@EmergingInfDis

اطلاعات بیشتر:

http://yon.ir/HS4n3 @AMRNewsletter

من طاعون را انتخاب نکردم بلکه آن مرا انتخاب کرد!

مارسل بالتازار (1350-1286 شمسی)، موسس پایگاه