english فارسی       صفحه اصلی     اخبار پایگاه    ارتباط با ما

تاریخچه
اخبار بیماری های جهان
دور جدید فعالیت های پایگاه
Skip Navigation Links Skip Navigation Links کارکنان
Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links اکنلو و جاذبه های اطراف آن
برنامه استراتژیک
گزارش عملکرد سالیانه
Skip Navigation Links

زیکا از یک بحران به یک مشکل مزمن تبدیل می شود:

سازمان جهانی بهداشت اخیرا اعلام کرد که زیکا از یک بحران اضطراری برای بهداشت جهانی به یک مسئله درازمدت بهداشت جهانی بدل شده است.

دکتر گریگوری پولند، رئیس گروه پژوهشی واکسن کلینیک مایو گفت: «نگرانی من این است که اعلام وضعیت جدید اندکی زودرس باشد و پیام اشتباهی را برساند. تابستان تازه دارد در نیمکره جنوبی شروع می‌شود و ما هنوز نمی‌دانیم که چه اتفاقی خواهد افتاد. من درک می‌کنم که چرا این تصمیم گرفته شده است. هدف این بوده است که گفته شود مشکل زیکا ادامه خواهد یافت. اما باید آن را بیشتر به‌عنوان یک مشکل مزمن برای مثال بیشتر شبیه مالاریا در نظر گرفت. واقعیت این است که احتمالا ما شاهد انتشار بیماری به مناطقی که قبلا مبتلا نشده بودند، خوهیم بود، از جمله گسترش بیماری درون ایالات‌متحده و ما هنوز باید چیزهای بسیاری را درباره این ویروس و این بیماری دریابیم.»

سازمان غذا و داروی آمریکا استفاده از پشه‌های تغییر ژنتیکی داده شده را در فلوریدا تایید کرد و می‌گوید کارآزمایی‌های میدانی با پشه مهندسی ژنتیکی‌شده OX513A در برزیل، جزایر کیمن، مالزی و پاناما برای کمک به بیماری‌های منتقل‌شونده به‌وسیله پشه مانند ویروس زیکا انجام شده است. پولند می‌گوید:‌ «به نظر من این ویروس منتقل‌شونده به‌وسیله پشه در طول زمان دارد تغییر می‌کند. هنگامی‌که عفونت‌های اولیه در آفریقا رخ داد، ما متوجه برخی از این عوارض مزمن نشدیم. اکنون به نظر می‌رسد سویه آسیایی ویروس باعث عوارض بیشتری می‌شود. موضوع دیگر این است که در دنیای دچار گرمایش جهانی، جابه‌جایی‌های گسترده جمعیتی و مسافرت‌های هوایی شاهد شیوع بیماری‌های منتقل‌شونده به‌وسیله پشه که فقط در نیمکره شمالی وجود داشتند در کشورهای نیمکره شمالی مانند آمریکا هستیم.»

اطلاعات بیشتر:

https://www.abqjournal.com/916037/who-moves-zika-from-crisis-to-chronic.html

من طاعون را انتخاب نکردم بلکه آن مرا انتخاب کرد!

مارسل بالتازار (1350-1286 شمسی)، موسس پایگاه