english فارسی       صفحه اصلی     اخبار پایگاه    ارتباط با ما

تاریخچه
اخبار بیماری های جهان
دور جدید فعالیت های پایگاه
Skip Navigation Links Skip Navigation Links کارکنان
Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links اکنلو و جاذبه های اطراف آن
برنامه استراتژیک
گزارش عملکرد سالیانه
Skip Navigation Links

گسترش طاعون به مجمع الجزایر سیشل

مقامات بهداشتی در کشور سیشل تایید کرده اند که 3 نفر در این کشور به بیماری طاعون مبتلا شده اند. یک مربی بسکتبال سیشلویای در سپتامبر 2017 در بیمارستانی در پایتخت ماداگاسکار، که در آن 42 نفر از طاعون مرده اند، درگذشت.

این مربی در مسابقات قهرمانی باشگاه های اقیانوس هند شرکت کرده بود. دولت ماداگاسکار در آخر هفته [7-8 اکتبر 2017] تأیید کرد که مرگ وی ناشی از طاعون پنومونی بود. جود گیدون، کمیساریای بهداشت عمومی سیشل، گفته است که اعضای دیگر اتحادیۀ بسکتبال سیشل، که در ارتباط نزدیک با مربی بودند، از زمان بازگشت به کشور، تحت نظارت بوده اند. آنها اکنون در یک آکادمی نظامی، یک جزیره در حومه ویکتوریا هستند.

طبق گزارش آژانس خبری سیشل، وزارت بهداشت در سیشل در تاریخ 3 اکتبر 2017 به تمامی هواپیماها و مسافران توصیه کرده است تا مردم را از سفر به ماداگاسکار به علت شیوع طاعون منع کنند. اقدامات بهداشتی در فرودگاه اصلی سیشل نیز انجام شده است.

گیدون گفت که مقامات برای شناسایی بیماران در فرودگاه بین المللی محل هایی را راه اندازی کرده اند. یک فرم نیز برای مسافرانی که از ماداگاسکار می آیند تدارک دیده شده است که اگر علائم شبیه به طاعون داشتند گزارش دهند.

علاوه بر این، به عنوان یک اقدام احتیاطی، تمام مدارس سیشل برای 6 روز آینده بسته شده اند.

لازم به ذکر است که جمهوری سیشل کشوری است جزیره‌ای در اقیانوس هند. پایتخت آن ویکتوریا است. سیشل از مجمع‌الجزایری شامل ۱۱۵ جزیره تشکیل شده‌است که در حدود ۱۵۰۰ کیلومتری خاور خاک اصلی قاره آفریقا واقع شده‌اند. این جزایر در شمال خاوری ماداگاسکار قرار گرفته‌اند. سیشل با ۸۶٫۵۲۵ نفر جمعیت یکی از کمترین جمعیت‌ها را در میان کشورهای آفریقا دارد. شاخص توسعه انسانی آن اما در میان بالاترین‌ها در آفریقا است. جزایر سیشل آب‌وهوای دریایی استوایی دلپذیری دارند و گردشگران زیادی از این جزایر دیدن می‌کنند. تنها یک‌سوم از جزایر سیشل مسکونی هستند و ۹۰ درصد از جمعیت این کشور در جزیره اصلی یعنی جزیره «ماهه» نشیمن گزیده‌اند. جزیره ماهه ۲۷ کیلومتر درازا و ۳ تا ۸ کیلومتر پهنا دارد و پایتخت کشور نیز در همین جزیره واقع شده‌است.

کانال بیماری های عفونی نوپدید و بازپدید :

@EmergingInfDis

اطلاعات بیشتر:

https://eturbonews.com/167377/plague-spreading-madagascar-seychelles


من طاعون را انتخاب نکردم بلکه آن مرا انتخاب کرد!

مارسل بالتازار (1350-1286 شمسی)، موسس پایگاه