english فارسی       صفحه اصلی     اخبار پایگاه    ارتباط با ما

تاریخچه
اخبار بیماری های جهان
دور جدید فعالیت های پایگاه
Skip Navigation Links Skip Navigation Links کارکنان
Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links اکنلو و جاذبه های اطراف آن
برنامه استراتژیک
گزارش عملکرد سالیانه
Skip Navigation Links

تکذیب شیوع طاعون در عراق:

وزارت بهداشت عراق در 2 روز پیش (12 سپتامبر 2017) آنچه در برخی از سایت های خبری در مورد وقوع موارد طاعون در این کشور منتشر شده است را رد کرد. سخنگوی وزارت بهداشت، سیف البدر، در بیانیه ای اظهار داشت که "پس از برقراری ارتباط با مقامات و ادارات مربوطه، متوجه شده است که مرگ ناشی از طاعون رخ نداده است". وی خاطرنشان کرد: "این بیماری از مدتها پیش از عراق حذف شده بود و ادارات بهداشتی، چه در بغداد و چه در دیگر استان ها، هیچ پرونده ای را در سراسر کشور ثبت نکرده اند".

البدر افزود: "وزارت بهداشت در حال انجام اقدامات شدید برای مبارزه با بروز بیماری های واگیردار است و این موضوع تحت نظارت و پیگیری مرکز کنترل بیماری های عفونی است".

مدیر مرکز کنترل بیماری های عفونی، صباح عبدالعالی، گفت: "این مرکز همچنان به نظارت بر تیم های واحدهای مختلف می پردازد که درگیر مبارزه با بیماری های منتقله از ناقلین هستند، به ویژه در مناطقی مانند الرصفا، السعدون و البیتوین که شایعات پیرامون آن ها وجود دارد. "

عبدالعالی افزود که "آخرین برنامه های کنترلی امروز به عنوان یک تیم از مرکز کنترل بیماری های عفونی انجام شد که شامل مبارزه برای کنترل شدید جوندگان در منطقه الباطون، از طریق توزیع سموم و پر کردن لانه جوندگان در منطقه است".

عبدالعالی تاکید کرد که "این اقدامات انجام شده توسط مرکز کنترل بیماری های عفونی با هدف کاهش میزان گسترش جوندگان، که به دلیل تکثیر سریع به دلیل انباشت زباله ها و فاضلاب زیاد شده اند صورت می گیرد".

وی اشاره کرد که "وزارت بهداشت از مردم خواسته است که به این شایعات اعتقاد نداشته باشند که هدف آنها گسترش وحشت در جامعه است." وی از رسانه ها خواسته است که به رعایت استانداردهای علمی و دقت در انتشار هر گونه اطلاعاتی که بر سلامت کشور تاثیر می گذارد، بدون مشورت به متخصصان بویژه در شرایط مبارزه با تروریسم کشور، بپردازند.

کانال بیماری های عفونی نوپدید و بازپدید :

@EmergingInfDis

اطلاعات بیشتر:

http://yon.ir/BrJPu


من طاعون را انتخاب نکردم بلکه آن مرا انتخاب کرد!

مارسل بالتازار (1350-1286 شمسی)، موسس پایگاه