english فارسی       صفحه اصلی     اخبار پایگاه    ارتباط با ما

تاریخچه
اخبار بیماری های جهان
دور جدید فعالیت های پایگاه
Skip Navigation Links Skip Navigation Links کارکنان
Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links اکنلو و جاذبه های اطراف آن
برنامه استراتژیک
گزارش عملکرد سالیانه
Skip Navigation Links

اپیدمی مننژیت در یمن

درشرایط محاصره هوایی، دریایی و زمینی یمن از سوی عربستان سعودی که بیش از دو سال و نیم از آن می گذرد، درد و رنج و مشکلات شهروندان یمنی درسایه سکوت بی سابقه جامعه بین المللی رو به افزایش است.

درنتیجه این وضعیت فاجعه بار در یمن، بخشی از این فاجعه ها به شیوع بیماری ها مربوط می شود و آخرین مورد آن بیماری وبا است که هزاران نقر قربانی آن شده و صدها هزار نفر به آن مبتلا شده اند.

منابع وابسته به سازمان بهداشت جهانی اعلام کردند درکنار وبا، بیماری مننژیت در یمن شیوع پیدا کرده است و ده ها نفر به این بیماری مبتلا شده اند.

مننژیت، التهاب پرده‌های محافظی می‌ باشد که مغز و نخاع را پوشانده‌اند، این التهاب ممکن است عامل ویروسی و یا باکتریایی داشته باشد، و در موارد کمتری در اثر تجویز داروهای خاصی به وجود آید.

منابع بیمارستانی یمنی درباره علل ابتلا به بیماری مننژیت گفته اند که رژیم متجاوز سعودی با استفاده از بمب های میکروبی برای بمباران مناطق مختلف یمن، موچب ابتلای شمار زیادی از مردم یمن را به بیماری های وبا و مننژیت فراهم کرده است.

همچنین استفاده از این سلاح های ممنوعه بین المللی دریمن ، موجب شیوع بسیاری از انواع بیماری ها شده است.

یک منبع بیمارستانی درصنعاء پایتخت یمن اعلام کرد که شمار زیادی از مردم یمن به بیماری مننژیت مبتلا شده اند وپرسنل پزشکی برخی از مبتلایان به این بیماری را مبتلا کرده اند.

منبع یاد شده افزود که با ادامه حملات تجاوزگرانه رژیم سعودی به موسسات و مراکز بهداشتی و درمانی و تخریب این مرکز و جلوگیری از وارد شدن داروها و کمک های پزشکی و نیز ادامه محاصره فجیع یمن، موارد مبتلا به بیماری مننژیت بیشتر شده و بیماری وبا نیز به جان صدها هزار زن و کودک را گرفته است.

به گزارش العالم، این بیماری از خطرناک ترین بیماری هایی است که ممکن است مردم یک جامعه به آن مبتلا شوند و به طور قطع، در راستای جنگ خصمانه دشمن سعودی علیه یمن صورت می گیرد؛ دشمنی که به شیوه های دیگر موفق نشده است که یمنی ها را به زانو درآورد، این بار با مبتلا کردن مردم به بیماری ها درصدد تسلیم کردن مردم یمن است.

مطالعه بیشتر:

http://www.yemenpress.org/ticker/the-united-nations-says-meningitis-is-spreading-in-yemen.html

کانال بیماری های عفونی نوپدید و بازپدید :

@EmergingInfDis


من طاعون را انتخاب نکردم بلکه آن مرا انتخاب کرد!

مارسل بالتازار (1350-1286 شمسی)، موسس پایگاه