english فارسی       صفحه اصلی     اخبار پایگاه    ارتباط با ما

تاریخچه
اخبار بیماری های جهان
دور جدید فعالیت های پایگاه
Skip Navigation Links Skip Navigation Links کارکنان
Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links اکنلو و جاذبه های اطراف آن
برنامه استراتژیک
گزارش عملکرد سالیانه
Skip Navigation Links

واکسن ضد بیماری ابولا ساخته شد:

سازمان بهداشت جهانی از ساخت واکسنی خبر داد که در برابر ابولا تا صددرصد ایمنی می دهد. بنا به اعلام سازمان بهداشت جهانی این واکسن تا سال 2018 روانه بازار خواهد شد.

در بررسی بالینی وسیعی که سال گذشته بر روی نزدیک به شش هزار نفر در گینه انجام گرفت، نتایج مثبتی به دست آمد و هیچیک از این شش هزار نفر تاکنون به ابولا مبتلا نشده است. واکسن با نام آزمایشی rVSV-ZEBOV تحت بررسی قرار دارد.

سازمان جهانی بهداشت در گزارش خود اذعان کرد مبارزه با ابولا در غرب آفریقا به علت شیوع زیاد این بیماری، گستردگی جغرافیایی مناطق آلوده و همچنین خودداری ساکنان برخی از مناطق از رعایت تدابیر بهداشتی پیشگیرانه و درمانی، با چالشها و موانع جدی روبرو شده است.

بنا به اعلام سازمان جهانی بهداشت در مجموع بیست و دو هزار و چهارصد و نود و پنج نفر در نه کشور جهان به این بیماری مبتلا شده اند و از این تعداد هشت هزار و نهصد و هشتاد و یک نفر جان خود را از دست داده اند. به جز پانزده مورد بقیه موارد مرگ و میر ناشی از بیماری ابولا در سه کشور گینه کوناکری، سیرالئون و لیبریا در غرب افریقا اتفاق افتاده است. این سه کشور بیشترین تلفات و خسارات را از بیماری ابولا متحمل شده اند.

گفتنی است بیماری ویروسی ابولا یا تب هموراژیک ابولا به انگلیسی نوعی بیماری انسانی است که از ویروس ابولا ناشی می‌شود. نام ویروس این بیماری از یکی از رودخانه‌های کشور که امروزه جمهوری دموکراتیک کنگو نام دارد، گرفته شده است. این بیماری برای اولین بار در کشور کنگو دیده شد. نشانه‌های این بیماری معمولاً دو روز تا سه هفته بعد از تماس با ویروس و به صورت تب، گلودرد، دردهای ماهیچه‌ای و سردرد ظاهر می‌شوند. معمولاً حالت تهوع، استفراغ و اسهال و همچنین کاهش عملکرد کبد و کلیه ها به دنبال این موارد می‌آیند. در این زمان، مبتلایان دچار خونریزی می‌شوند.


اطلاعات بیشتر:

https://www.theguardian.com/world/2016/dec/22/ebola-vaccine-is-safe-and-effective-scientists-declare-after-trials-successful

من طاعون را انتخاب نکردم بلکه آن مرا انتخاب کرد!

مارسل بالتازار (1350-1286 شمسی)، موسس پایگاه