english فارسی       صفحه اصلی     اخبار پایگاه    ارتباط با ما

تاریخچه
اخبار بیماری های جهان
دور جدید فعالیت های پایگاه
Skip Navigation Links Skip Navigation Links کارکنان
Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links اکنلو و جاذبه های اطراف آن
برنامه استراتژیک
گزارش عملکرد سالیانه
Skip Navigation Links

طرحِ جریمه پدر و مادرهای آلمانی که فرزندشان واکسینه نمی‌شود:

دولت آلمان قصد دارد طرحی را به اجرا بگذارد که بر مبنای آن پدر و مادری که واکسینه شدن فرزندان خود را رد کرده‌اند تا بیش از ۲۸۰۰ دلار جریمه شوند. "هرمان گروهه" وزیر بهداشت این کشور گفته است که به خاطر شیوع بیماری سرخک قانون باید سخت‌تر شود. او افزود: با ادامه مرگ و میرهای ناشی از سرخک، کسی نمی‌تواند نسبت به این امر مهم بی‌تفاوت بماند.

دولت آلمان می‌خواهد مهدهای کودک درباره مواردی که پدران و مادران نتوانسته‌اند اسناد پزشکی دال بر واکسینه شدن کودکشان را ارائه کنند گزارش بدهند. بر مبنای طرح جدید عدم ارائه چنین سندی می‌تواند موجب اخراج کودک از مهد شود. انتظار می‌رود این طرح در ماه آینده به تصویب برسد.

ایتالیا تاکنون در سال جاری نسبت به تمام طول سال ۲۰۱۶ میلادی نزدیک به سه برابر بیشتر موارد ابتلا به سرخک را ثبت کرده است.

هفته گذشته دولت ایتالیا حکم داد که والدین باید قبل از ثبت نام فرزندان خود در مدارس دولتی آنها را در برابر ۱۲ بیماری شایع واکسینه کنند. این بیماری‌ها شامل سرخک، فلج اطفال، سیاه سرفه و هپاتیت ب می‌شوند.

موسسه "روبرت کخ" گزارش داده است که در آلمان تا اواسط ماه آوریل سال جاری ۴۱۰ مورد سرخک ثبت شده، در حالی که در تمام طول سال ۲۰۱۶، شمار مبتلایان به این بیماری ۳۲۵ نفر بوده است.

این موسسه تاکید کرده علاوه بر کودکان همه بزرگسالان متولد سال ۱۹۷۰ نیز باید در برابر سرخک واکسینه شوند، مشروط بر این که تاکنون در برابر این بیماری واکسینه نشده باشند یا اینکه فقط یک بار واکسن تزریق کرده باشند.

کانال بیماری های عفونی نوپدید و بازپدید :

@EmergingInfDis

اطلاعات بیشتر:

texas


من طاعون را انتخاب نکردم بلکه آن مرا انتخاب کرد!

مارسل بالتازار (1350-1286 شمسی)، موسس پایگاه