english فارسی       صفحه اصلی     اخبار پایگاه    ارتباط با ما

تاریخچه
اخبار بیماری های جهان
دور جدید فعالیت های پایگاه
Skip Navigation Links Skip Navigation Links کارکنان
Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links Skip Navigation Links اکنلو و جاذبه های اطراف آن
برنامه استراتژیک
گزارش عملکرد سالیانه
Skip Navigation Links

سخنرانی در کنگره دامپزشکی ایران

در نوزدهمین کنگره دامپزشکی ایران که از تاریخ 6 تا 8 اردیبهشت ماه در سالن همایش های رازی برگزار شد، پایگاه تحقیقاتی بیماری های نوپدید و بازپدید حضور پررنگی داشت. همکاران این پایگاه به عنوان عضو پانل در سه پانل اپيدميولوژي و بهداشت عمومي، تب کیو و بیماری های عفونی نوپدید و بازپدید حضور داشتند.

در پانل بیماری های عفونی نوپدید و بازپدید که در تاریخ 7 اردیبهشت ماه در سالن اصلی کنگره برگزار شد آقایان دکتر محمدرضا شیرزادی، دكتر محمد زينلي و دكتر فرشيد رضايي (از مرکز مدیریت بیماری های واگیر) و دكتر احسان مصطفوي (از انستیتو پاستور ایران) به عنوان اعضای پانل بودند.

در ابتدا، دكتر احسان مصطفوي به عنوان سخنران مدعو به معرفي دستاوردهاي پايگاه تحقيقاتي بيماريهاي نوپديد و بازپديد پرداخت. ایشان لزوم همکاری بیشتر دامپزشکان کشور را با این پایگاه تحقیقاتی متذکر شد و راه های همکاری دامپزشکان با پایگاه را بیان نمود.

. فایل سخنرانی ایشان را در این قسمت ملاحظه فرمایید:

لینک فایل

در ادامه دكتر صديقه نبيان استاد دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران به بیان نقش بندپايان در رخداد بيماريهاي نوپديد و بازپديد پرداخت. دكتر فرشيد رضايي از کارشناسان مرکز مدیریت بیماری های واگیر به عنوان دیگر سخنران این مراسم عنوان سخنرانی خود را تحت عنوان بيماريهاي نوپديد عفوني با نگاهي به زيكاويروس بیان نمود. ایشان لزوم توجه به هرگونه واقعه غیرطبیعی را برای شناسایی زودهنگام بیماری های نوپدید متذکر شد.

در این پانل، دكتر محمد زينلي به عنوان آخرین سخنران به بیان ميزان بروز و بررسي اپيدميولوژيك تب كريمه- كنگو در ايران پرداخت.من طاعون را انتخاب نکردم بلکه آن مرا انتخاب کرد!

مارسل بالتازار (1350-1286 شمسی)، موسس پایگاه